(216) 332 4013

YeniMah ,Dr.Ömer Besim Paşa Cad no:101 ,Beykoz / İstanbul

Katlanır ve Sürgülü Cam Balkon

Hem yaz günlerinin yaprağı, tozu, poleni gibi istenmeyen etkenlere karşı yapılan estetik bir uygulama hem de kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir cam kapatma sistemdir. Katlanır ve sürgü sistemli olmak üzere ikiye ayrılır. Cam balkon Sistemi 90’lı yıllarda soğuk iklimli ülkelerden olan ilk Finlandiya’da kullanılmaya başlamış olup bu ülkeden dünya geneline yayılmış bir sistemdir. Sistemin çıkış amacı; binalarda atıl olan ve verimli olarak kullanılmayan balkonları kapatarak yeni yaşam alanları oluşturmaktır.

Cam balkon Sisteminin Türkiye’de ilk kullanımı 98-99 yıllarıdır. Dış etkenlerin ve hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam balkon sistemini kapatarak panoramik bir kapalı mekân elde etmiş olursunuz. Cam balkon uygulamaları asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye de uyum sağlayarak estetik bir görüntü elde etmemize yardımcı olmaktadır. Yağmur, kar vb. iklim şartları, balkonların kullanılamamasına sebep olurken, cam balkon kaplaması ile kullanıcılar bu olumsuzluklardan etkilemez.

Avantajları - Nerelerde Kullanılır

Toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, yağmur, kar, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarına karşı koruma sağlar. Cam balkon sistemi̇, balkonlarda ve diğer kapatılacak alanlarda 4 mevsim yaşam alanı sağlar. Rüzgâr, toz, yağmur, kar, vb. dış etmenlerden balkonunuzu koruyucu izole ortam sağlar.

  • Cam balkonlu alanda manzara ve görüntüde kayıp olmaz, panoramik görüntü sağlar. Cam balkon, binanın diş cephesinde görüntü bozukluğuna neden olmaz, bu nedenle imar mevzuatına aykırı değildir.
  • Tüm cam balkon kanatları katlanır özelliğinden dolayı kullanımı, bakimi ve temizliği̇ kolaydır. Cam balkon kanatları balkonda tercihe göre sağa veya sola toplanabilir.
  • Cam balkonda kullanılan alüminyum profillerde bina ve balkonda kullanılan renklere göre uyumlu yapılabilir. Camların arasında kalan fitiller farklı özelliklerine göre tercih edilebilir.